Поширені запитання про дезодоранти

Поширені запитання про дезодоранти від NIVEA

1. В чому відмінність між дезодорантом та антиперспірантом?
Дезодоранти борються з бактеріями, які є причиною виникнення неприємного запаху. Вони містять активні речовини, що дезодорують і перешкоджають розмноженню бактерій або навіть зменшують їхню кількість під пахвами. В такий спосіб дезодоранти борються з неприємним запахом, який може виникати. 
Водночас антиперспіранти містять антиперспірантні активні речовини (переважно солі алюмінію), що зменшують виділення поту потовими залозами, утворюючи пробки гелю на самісінькій верхівці пор. За якийсь час ці пробки зникають завдяки тертю та процесу оновлення шкіри. Антиперспіранти мають також дезодораційний ефект, оскільки пригнічують ріст бактерій через нижчий pH і зниження рівня вологи під пахвами. Тобто антиперспіранти, окрім неприємного запаху, борються ще із виділенням поту. 

2. Для чого антиперспіранти від NIVEA містять солі алюмінію (наприклад, ACH)?
Багато людей хотіли б, щоб, окрім знищення запаху поту, дезодорант додатково боровся з його надмірним виділенням та запобігав утворенню плям від поту на одязі. Всі ефективні антиперспіранти містять солі алюмінію (наприклад, хлоргідрат алюмінію). Ці солі утворюють тимчасові гелеві пробки на самісінькій верхівці потових пор. Тому поту виділяється менше. Завдяки тертю та процесу оновлення шкіри за якийсь час ці пробки зникають. 
Солі алюмінію безпечно використовують в антиперспірантах понад століття. Загалом інгредієнти, що використовуються в косметиці, суворо регулює Європейська косметична директива. Їхню безпечність жорстко контролюють за допомогою наукових досліджень, що проводяться на загальноєвропейському та національному рівнях.

3. Чому ми пітніємо?
Є кілька причин, чому ми пітніємо. 
Підвищення температури тіла через фізичну активність і/або високу температуру призводить до того, що тіло пітніє. Цей вид потовиділення регулює температуру тіла шляхом випаровування вологи — відповідно, охолодження. Такий піт виділяють екзокринні потові залози, і він містить переважно воду й солі. 
Людина також може пітніти через психологічний стрес. У цьому випадку піт з’являється переважно під пахвами, на ступнях, долонях і лобі. Цей тип поту виділяють не тільки екзокринні, а й апокринні потові залози. Апокринний піт складається з ліпідів і білків, якими живляться бактерії, що живуть на поверхні шкіри, і так виникає характерний запах тіла. Спричинене стресом потіння здавна є частиною еволюційної реакції на загрозливі ситуації (реакція «бийся або тікай») і відіграє важливу роль у нашому невербальному спілкуванні. 

4. Чи не шкідливо пригнічувати потовиділення за допомогою антиперспірантів?
Терморегуляція тіла не залежить від використання антиперспірантів. Площа пахвових ділянок — приблизно 200 мм², що становить лише 1% від усієї поверхні тіла. Тож ця ділянка занадто мала, щоб використання антиперспірантів завдало хоч якоїсь шкоди. Безпечність антиперспірантів було доведено багатьма дослідженнями, а їхнє використання в косметичних цілях схвалено.

5. Чому ми пахнемо?
Свіжий піт — це рідина без запаху. Тільки коли бактерії, що беруть участь у метаболізмі пахвової ямки, засвоюють або розкладають деякі компоненти поту, наприклад, ліпіди й білки, з’являється неприємний запах. У пахвових зонах виникають ідеальні умови для росту й розмноження шкірних бактерій через вологість, вищий рівень pH та оптимальне постачання поживних речовин із поту та шкірного себуму.

6. Для чого перед використанням потрібно потрусити антиперспірант або дезодорант-спрей від NIVEA?
Антиперспірант-спрей (наприклад, NIVEA Pearl & Beauty) потрібно добре потрусити перед використанням, щоб гарантувати, що активний антиперспірант-порошок (солі алюмінію) рівномірно розподілиться у флаконі. Інакше засіб може розпорошуватися концентровано й засмітити клапан або спричинити утворення білих слідів на шкірі та одязі. 

7. Чи можуть виникати жовті плями на одязі внаслідок використання дезодорантів?
Жовтий колір утворюється внаслідок складної взаємодії ліпідів шкіри, шкірного себуму, прального порошку й антиперспірантів. Наш досвід підказує, що тут важливі частота застосування й зміни одягу, кількість використовуваного антиперспіранта, інтенсивність прання, індивідуальний склад поту, вміст мінералів і мікроелементів у водопровідній воді та склад самої тканини. Найкращий спосіб уникнути жовтих плям на одязі — дати дезодоранту повністю висохнути, перш ніж одягатися. Проте важливо запам’ятати, що жовті сліди можуть виникати й без використання будь-яких антиперспірантів. Наприклад, стійкі жовті плями на комірці, які складно видалити, утворюються внаслідок поєднання ліпідів шкіри й часточок бруду в повітрі. Інколи такі плями спричиняє линяння тканин. Тих, хто хотів би уникнути жовтих плям на одязі, може зацікавити продукція «Невидимий захист для чорного та білого» від NIVEA.

8. Як можна видалити жовті плями?
Жовті плями неможливо видалити за допомогою частого прання чи полоскання одягу; іноді це може зробити плями навіть помітнішими. Якщо є плями, прополощіть одяг у холодній воді перед пранням із пральним порошком. Часто боротися зі слідами на одязі допомагає замочування у 5%-му розчині лимонної кислоти протягом 24 годин. Дуже важливо: прополощіть одяг у чистій воді перед пранням у звичайному режимі з рідким мийним засобом за температури 30 °C. Звісно, ми не можемо гарантувати, що ця процедура позбавить ваш одяг від усіх плям. Будьте обережні з тонкими й барвистими тканинами, а також із одягом, на якому є ґудзики з перламутром, адже кислотний розчин може їх пошкодити. Будь ласка, випробуйте продукцію на непомітній ділянці перед фактичним використанням. Увага: пам’ятайте, що лимонна кислота зашкодить у випадку контакту із шкірою (подразник, сенсибілізатор) або в разі потрапляння в очі (подразник), вживання в їжу та вдихання (подразник). У разі потрапляння на шкіру кислота може спричинити запалення й пухирці — все залежить від тривалості контакту. Тому ми наполегливо рекомендуємо надягати захисні рукавички під час використання лимонної кислоти й не вдихати її часточки.

9. Чи може використання дезодорантів спричинити виникнення білих плям на одязі?
Деякі дезодоранти, переважно антиперспіранти, що містять солі алюмінію, наприклад, хлоргідрат алюмінію (ACH), можуть залишати білі плями на одязі, якщо засобом користуватися неправильно. Перш ніж використовувати антиперспіранти-спреї (наприклад, Nivea Fresh Ocean), потрібно потрусити продукт, щоб гарантувати, що порошок хлоргідрату алюмінію рівномірно розподілиться у флаконі, а відповідно, й на шкірі. Щоб уникнути білих плям, простежте, чи засіб повністю висох або увібрався шкірою, а потім одягайтеся. Це стосується всіх антиперспірантів. Зазвичай білі плями можна видалити щіткою. Тих, хто хотів би уникнути таких неприємностей з одягом, може зацікавити колекція «Невидимий захист для чорного та білого» від NIVEA.

10. Чи мій засіб містить спирт?
Хімічний термін «спирт» стосується великої групи сполук. Спільне в них те, що вони містять певну групу атомів у молекулі. Проте у повсякденному мовленні термін «спирт» використовують для позначення етанолу (хімічна назва — етиловий спирт), який є питним варіантом спирту. Будь-який засіб, на якому зазначено «не містить спирту», не містить у своєму складі етанол; те саме означають написи «без спирту» або «без денатурованого спирту», але слово «спирт» може бути наявним у переліку складників (INCI) — наприклад, стеариловий спирт.

11. Чи довго треба чекати, перш ніж використовувати антиперспірант, що містить алюміній?
Під час гоління видаляється невелика кількість зовнішнього шару шкіри, але сама вона та її бар’єри не обов’язково ушкоджуються. Проте можливі невеликі травми. У цьому випадку не варто використовувати дезодоранти, що містять алюміній, якщо шкіра подразнена або пошкоджена. Навіть якщо таке сталося з інших причин, антиперспірант використовувати не варто. 

12. Чи може використання дезодорантів спричинити появу кольорових плям (наприклад, зелених, коричневих, червоних або синіх) на одязі? 
Поява кольорових плям на одязі подібна до утворення жовтих плям. Колір плями залежить від вмісту металів (наприклад, міді, марганцю, заліза) у водопровідній воді. У деяких випадках на колір можуть також впливати флуоресцентні вибілювальні речовини (оптичні вибілювачі). Кольорові плями на світлому одязі також можуть з’явитися, коли кілька предметів одягу різного кольору носили разом і вони полиняли. Таке часто трапляється, якщо забарвлений матеріал — синтетичний або водовідштовхувальний.
 

Ще питання?

Будь ласка, зв'яжіться з нами, використовуючи нашу онлайн-форму.

 

Зв'яжіться з нами

Product-stage-bg

Для кожного запиту відповідний дезодорант