Поширені запитання про дезодоранти

Маєте запитання про дезодоранти?

1. Яка різниця між дезодорантом і антиперспірантом?
Дезодоранти борються з бактеріями, які є причиною неприємного запаху тіла. Вони містять активні речовини, що дезодорують і перешкоджають розмноженню бактерій або навіть зменшують їхню кількість під пахвами. Антиперспіранти містять антиперспірантні активні речовини — переважно солі алюмінію, що зменшують виділення поту з потових залоз, утворюючи пробки гелю на самісінькій верхівці пор. За певний час ці пробки зникають завдяки тертю та процесу оновлення шкіри. Антиперспіранти мають також дезодораційний ефект, оскільки вони пригнічують ріст бактерій через нижчий pH і зниження рівня вологи під пахвами.

2. Чому антиперспіранти від NIVEA містять солі алюмінію (наприклад, ACH)?
Багато людей хотіли б, щоб, окрім знищення запаху поту, дезодорант додатково боровся з обсягом його виділення та запобігав утворенню плям від поту на одязі. Усі ефективні антиперспіранти містять солі алюмінію (наприклад, хлоргідрат алюмінію). Ці солі утворюють тимчасові гелеві пробки на самісінькій верхівці потових пор. Тому поту виділяється менше. Завдяки тертю та процесу оновлення шкіри за певний час ці пробки зникають. Солі алюмінію безпечно використовують в антиперспірантах понад століття. Загалом, інгредієнти, що використовуються в косметиці, суворо регулює Європейська косметична директива. Їх безпечність жорстко контролюють за допомогою наукових аналізів на загальноєвропейському й національному рівнях.

3. Чому ми пітніємо?
Є кілька причин, чому ми пітніємо. Підвищення температури тіла через фізичну активність і/або високу температуру призводить до того, що тіло пітніє. Цей вид потовиділення регулює температуру тіла шляхом випаровування вологи — відповідно, охолодження. Такий піт виділяють екзокринні потові залози, і він містить переважно воду й солі. Людина також може пітніти з причини психологічного стресу. У цьому випадку піт з’являється переважно під пахвами, на підошвах, долонях і лобі. Цей тип поту виділяють не тільки екзокринні, а й апокринні потові залози. Апокринний піт складається з ліпідів і білків, якими живляться бактерії, що живуть на поверхні шкіри, і таким чином виникає характерний запах тіла. Спричинене стресом потіння здавна є частиною еволюційної реакції на загрозливі ситуації (реакція «бийся або тікай») і відіграє важливу роль у нашому невербальному спілкуванні. Щоб протидіяти цьому специфічному спричиненому стресом потінню, ми розробили NIVEA Stress Protect Spray and Roll-on для жінок і чоловіків.

4. Чи шкідливо пригнічувати потовиділення за допомогою антиперспірантів?
Терморегуляція тіла не залежить від використання антиперспірантів. Площа пахв — приблизно 200 см², що становить лише 1% від усієї поверхні тіла. Тому ця ділянка занадто мала, щоб завдавати хоч якоїсь шкоди. Безпечність антиперспірантів було доведено багатьма дослідженнями, а їхнє використання в косметичних засобах схвалено.

5. Чому ми пахнемо?
Свіжий піт — це рідина без запаху. Тільки коли бактерії шкіри, що присутні в метаболізмі пахвової западини, засвоюють або розкладають деякі компоненти поту, наприклад ліпіди й білки, з’являється неприємний запах. Пахви створюють ідеальні умови для росту й розмноження шкірних бактерій через вологість, вищий рівень pH та оптимальне постачання поживних речовин із поту та шкірного сала.

6. Чому перед використанням потрібно потрусити антиперспірант або дезодорант-спрей від NIVEA?
Антиперспірант-спрей (наприклад, NIVEA DRY Spray) потрібно добре потрусити, щоб гарантувати, що активний антиперспірант-порошок (сіль алюмінію) рівномірно розподілиться у флаконі. Інакше засіб може розпорошуватися концентровано й таким чином засмітити клапан або спричинити утворення білих слідів на шкірі й одязі. Дезодорант-спрей на основі спирту від NIVEA (наприклад, продукцію серії NIVEA Fresh — Fresh Pure, Fresh Natural, Fresh Flower та Fresh Comfort) перед використанням трусити не потрібно.

7. Чи можуть виникати жовті плями на одязі від дезодорантів?
Жовтий колір утворюється внаслідок складної взаємодії ліпідів шкіри, шкірного сала, прального порошку й антиперспірантів. За нашим досвідом, тут важливі частота застосування й зміни одягу, кількість використовуваного антиперспіранту, інтенсивність прання, індивідуальний склад поту, вміст мінералів і мікроелементів у водогінній воді та склад самої тканини. Найкращий спосіб уникнути жовтих плям на одязі — дати дезодоранту повністю висохнути, перш ніж одягатися. Проте важливо запам’ятати, що жовті сліди можуть виникати й без будь-яких антиперспірантних інгредієнтів. Наприклад, стійкі жовті плями на комірці, які складно видалити, утворюються шляхом поєднання ліпідів шкіри й часточок бруду в повітрі. Вони спричиняють виникнення постійних плям, яких не можна позбутися. Інколи такі плями спричиняє линяння тканин. Тих, хто хотів би уникнути жовтих плям на одязі, може зацікавити продукція «Невидимий захист для чорного та білого від NIVEA».

8. Що можна зробити, щоб видалити жовті плями?
Наявні жовті плями неможливо видалити за допомогою частого прання чи полоскання одягу; іноді це може зробити плями навіть помітнішими. Якщо є плями, прополощіть одяг у холодній воді перед пранням із пральним порошком. Часто боротися зі слідами на одязі нам допомагає замочування у 5%-му розчині лимонної кислоти протягом 24 годин. Дуже важливо: прополощіть одяг у чистій воді перед пранням у звичайному режимі з рідким мийним засобом за температури 30 °C. Звісно, ми не можемо гарантувати, що ця процедура позбавить ваш одяг від усіх плям. Будьте обережні з тонкими й барвистими тканинами, а також з одягом, на якому є ґудзики з перламутром, адже кислотний розчин може їх пошкодити. Будь ласка, випробуйте продукцію на непомітній ділянці перед фактичним використанням. Увага: пам’ятайте, що лимонна кислота дещо шкідлива у випадку контакту зі шкірою (подразник, сенсибілізатор) або потрапляння в очі (подразник), вживання в їжу та вдихання (подразник). У разі потрапляння на шкіру кислота може спричинити запалення й пухирці. Ушкодження тканин залежить від тривалості контакту. Тому ми наполегливо рекомендуємо надягати захисні рукавички в разі використання лимонної кислоти й не вдихати її пил.

9. Чи може використання дезодорантів спричинити виникнення білих плям на одязі?
Деякі дезодоранти, переважно антиперспіранти, що містять солі алюмінію, наприклад хлоргідрат алюмінію (ACH), можуть залишати білі плями на одязі, якщо засобом користуватися неправильно. Використовуючи антиперспіранти-спреї (наприклад, Nivea Deodorant Dry), потрібно потрусити продукт, щоб гарантувати, що порошок хлоргідрату алюмінію рівномірно розподілиться у флаконі, а відповідно й на шкірі. Щоб уникнути білих плям, простежте, чи засіб повністю висох або увібрався шкірою, а потім одягайтеся. Це стосується всіх антиперспірантів. Зазвичай білі плями можна видалити щіткою. Тих, хто хотів би уникнути таких неприємностей з одягом, може зацікавити колекція «Невидимий захист для чорного та білого від NIVEA».

10. Чи мій засіб містить спирт?
Хімічний термін «спирт» стосується великої групи сполук. Спільне в них те, що вони містять певну групу атомів у молекулі. Проте у звичайному мовленні термін «спирт» використовують для позначення етанолу (хімічна назва — етиловий спирт), який є питним варіантом спирту. Будь-який засіб, на якому зазначено «не містить спирту», не містить у складі етанол; те саме означають написи «без спирту» або «без денатурованого спирту», але слово «спирт» може бути наявним у переліку складників (INCI) — наприклад, стеариловий спирт.

11. Чи довго треба чекати, щоб використовувати антиперспірант, що містить алюміній?
Коли ви голитеся, видаляється невелика частина зовнішнього шару шкіри, але сама вона та її бар’єри не обов’язково ушкоджуються. Проте можливі невеликі травми. У цьому випадку не варто використовувати дезодоранти, що містять алюміній, якщо шкіра подразнена або ушкоджена. Навіть якщо таке сталося з інших причин, антиперспірант використовувати не варто. 12. Чи може використання дезодорантів спричинити появу кольорових плям (наприклад, зелених, коричневих, червоних або синіх) на одязі? Поява кольорових плям на одязі подібна до утворення жовтих плям. Колір плями залежить від умісту металів (наприклад, міді, марганцю, заліза) у водогінній воді. У деяких випадках на колір можуть також впливати флуоресцентні вибілювальні речовини (оптичні вибілювачі). Кольорові плями на світлому одязі також можуть з’явитися, коли кілька предметів одягу різного кольору носили разом і вони полиняли. Таке часто трапляється, якщо забарвлений матеріал — синтетичний або водовідштовхувальний.


Ще питання?

Будь ласка, зв'яжіться з нами, використовуючи нашу онлайн-форму.

 

Зв'яжіться з нами