Дізнайтеся про силу дотику

Дізнайтеся про силу дотику

Відкрийте силу дотику й те, як він впливає на нас із дитинства до дорослого життя. Зрозумійте, як працює відчуття дотику.

СИЛА ДОТИКУ: НАУКОВЕ РОЗУМІННЯ

Дотик — це більше, ніж натискання на шкіру. Він взаємодіє із сенсорними рецепторами, щоб надсилати повідомлення через організм за допомогою нейронів.

Почуття довіри

Сенсорні відчуття можна легко зробити частиною повсякденного життя. Дотик і близькість народжують довіру — вони вкрай важливі для дитячого розвитку. Це відчуття дотику може поєднуватися з м’яким нанесенням крему NIVEA Creme.

Як насправді працює відчуття дотику?

Тіло має близько 5 мільйонів підшкірних сенсорних рецепторів. Коли ви відчуваєте біль, дотик, тиск або зміну температури, ці рецептори надсилають електричні сигнали в нейрони, які потім передають повідомлення через хребет далі в мозок.

Основна робота цих рецепторів полягає в захисті тіла. Наприклад, якщо рецептори посилають сигнал про те, що ви страждаєте від болю або вам занадто холодно, мозок реагує відповідним чином. Це може бути згортання в клубок від болю або команда тілу починати тремтіти у відповідь на зміну температури.


Відновлення балансу й зняття стресу

Відновлення балансу й зняття стресу

Дослідження показують, що люди, які виростають, відчуваючи велику кількість дотиків, більше збалансовані й менше сприйнятливі до стресу. Під час дорослішання ми пам’ятаємо цю ласку. Дотики допомагають фізіологічному й психологічному розвитку дітей та їхніх соціальних навичок.

Акцентує незабутні моменти

Відчуття дотику в дитини пов’язане з близькістю та безпекою. Дотик може сприйматися вже в утробі матері ще перед появою зору й нюху. Застосування засобу для догляду за шкірою з густою консистенцією, наприклад такого може створити для дитини тривалу біографію дотиків.

Заспокійливе

Не має значення, чи поцілуєте ви розбите коліно малюка, чи ж ніжно погладите йому живіт, щоб полегшити кольки, сила дотику діятиме заспокійливо не лише на шкіру. Дотик допомагає нам будувати зв’язки з іншими людьми. Дослідження показують, що легкий дотик може полегшити спілкування.

Емоційна сила

Дотик під час наношування захисного крему, наприклад NIVEA Creme, дає дітям відчуття безпеки й упевненості. Ритуал масажу з кремом після купання допомагає дитині почуватися спокійно й розслаблено. Він також формує міцний зв’язок між батьками й дитиною.


Сила дотику в повсякденному житті

Відчуття дотику може бути заспокійливим і втішає як дорослих, так і дітей, особливо під час хвороби або болісного занепокоєння.

Соматосенсорна система на практиці

Соматосенсорна система дозволяє нам відчувати дотик, біль, тиск, тепло й рух. Ця система працює завдяки мережі рецепторів уздовж усього тіла, які активуються в разі впливу на них тепла або тиску.

Щоб організм дізнався, що відбувається в різних його ділянках, ці рецептори передають інформацію в мозок за допомогою нейронів. Вони надсилають сигнали по спинному мозку в головний.

Щойно ці сигнали приходять, головний мозок декодує повідомлення, щоб визначити вид сенсорного відчуття: біль, дотик або зміну температури.

Цікаві факти про сенсорику

Чи знаєте ви, що діти розпізнають дотик раніше, ніж вийдуть з утроби? Вони рухаються, коли відчувають, що до них торкаються. Діти використовують сенсорні відчуття для орієнтування й переміщення в просторі, а також для заспокоєння. Ось чому немовлятам так подобається, щоб їх пригортали.