жінка з целюлітом

Як позбутися целюліту

Бажаєте дізнатися, як позбутися целюліту? Читайте тут усі поради та рекомендації, разом із причинами та способами лікування.

Як позбутися целюліту

Целюліт – цілком природне й нормальне явище. Проте багато людей хочуть знати, як уникнути цих небажаних змін або зменшити їхній прояв через можливе відчуття дискомфорту. Нижче ми розглянемо, як з'являється целюліт і як позбутися його на стегнах. Читайте далі, щоб дізнатися більше.

Чому виникає целюліт?

Целюліт – це результат того, що жирові клітини, які знаходяться під шкірою, тиснуть на її поверхневий шар. Коли вони накопичуються і штовхають шкіру вгору, сполучні волокна, які скріплюють епідерміс із розташованими під ним м'язами, тягнуться донизу, викликаючи складки та ямочки на поверхні.

У жінок жирові клітини і сполучна тканина в дерматологічному шарі розташовані вертикально, тоді як у чоловіків – хрестоподібно, що, можливо, є однією з причин того, що целюліт у жінок проявляється частіше, ніж у чоловіків. Крім того, жир у жінок зазвичай розподіляється в області боків, стегон і сідниць – типових місцях для целюліту.

Знання того, як з'являється целюліт і які причини його виникнення, можуть бути корисними для розуміння того, як його позбутися.

Що таке целюліт? І чи можливо від нього позбавитися?

Навіщо соромитися целюліту й думати, що з цим обов'язково потрібно щось робити? Целюліт – це цілком нормальне явище, з яким тією чи іншою мірою зіштовхуються понад 90 % усіх жінок (які більш схильні до целюліту, ніж чоловіки). Целюліт з'являється, коли жирові клітини під шкірою тиснуть на сполучну тканину, внаслідок чого на шкірі утворюються ямочки. Через особливості формування целюліту повністю позбутися його в домашніх умовах практично неможливо. Проте є кілька речей, які можна зробити вдома, щоб зменшити прояв цих змін.

Існує шкала оцінки целюліту – легкий, помірний та важкий. Природно, що на ранніх стадіях його простіше лікувати.

Целюліт: причини виникнення

Як з'являється целюліт? Що насправді викликає ці небажані зміни і як саме вони виникають, до кінця не відомо, але припускають, що чинниками можуть бути:

Гормони

Гормони вважаються одним із найголовніших чинників, що сприяють появі целюліту, особливо у жінок. З віком природний рівень естрогену в організмі жінки починає знижуватися, а з настанням менопаузи приплив крові до сполучної тканини також уповільнюється. Менший приплив крові означає, що до клітин надходить менше кисню для вироблення колагену, що гальмує регенерацію та відновлення. Коли сполучні клітини слабшають, жир стає помітнішим крізь них.

Гени

Генетика впливає на метаболізм людини, розподіл жиру й кровообіг, а це може сприяти утворенню целюліту. Тому деякі люди генетично більш схильні до його появи, ніж інші.

Нездоровий спосіб життя

Погане харчування та відсутність фізичного навантаження збільшують ймовірність появи целюліту. Це пов'язано з тим, що у такий спосіб ви маєте більше шансів до накопичення жирових клітин, які тиснутимуть на шкіру, спричиняючи появу ямочок. Крім того, тривале перебування в сидячому положенні впливає на кровообіг, а нестача кровотоку обмежує процес регенерації та відновлення організму. Переїдання деяких продуктів, наприклад, оброблених, з високим вмістом цукру або солі, також вкрай негативно впливає на шкіру.

Погана циркуляція крові

Здоровий кровообіг передбачає доставлення енергії та поживних речовин, які потребують наші клітини для регенерації та відновлення. Без правильного кровообігу наша шкіра стає слабшою, а це означає, що ймовірність появи целюліту збільшується.

Вік

З віком шкіра стає тоншою й менш еластичною, що також збільшує ймовірність появи целюліту. Багато людей починають помічати це явище у віці від 25 до 35 років. Естроген впливає на кровоносні судини, тому, коли його рівень починає знижуватися, ви втрачаєте рецептори в кровоносних судинах і стегнах, що спричиняє погіршення кровообігу та призводить до целюліту на стегнах.

Стрес

Експерти вважають, що гормони стресу типу кортизолу, також можуть бути одним із факторів. Стрес чинить глибокий вплив на організм, зокрема на травлення і печінку, тож може посилювати целюліт, так само як і неправильне харчування, вживання великої кількості алкоголю або куріння. Фізичні вправи та правильне харчування допоможуть знизити рівень стресу, а також стануть відмінною профілактикою проти целюліту.
Як позбавитися целюліту:

лікувальні процедури

На жаль, повністю уникнути цього явища без хірургічного втручання практично неможливо. А от зменшення його проявів – це вже реальніша історія. Тож є кілька речей, які ви можете спробувати, щоб зменшити видимість целюліту.

ДОТРИМУЙТЕСЬ ЗДОРОВОГО ХАРЧУВАННЯ

Шкідлива їжа, що містить токсини та жири, сприяє накопиченню жирової тканини під шкірою й появі целюліту. Вживання великої кількості цільнозернових продуктів і клітковини допоможе вивести токсини з організму. Також рекомендується уникати надлишку солі, що викликає зневоднення і набряки, які сприяють збільшенню целюліту. Харчування з дефіцитом калорій також допомагає спалювати зайвий жир.

2) ПІДТРИМУЙТЕ ВОДНИЙ БАЛАНС

Наше тіло майже на 60% складається з води, тому без неї шкіра стає слабшою, тоншою та більш в'ялою. Коли шкіра зневоднена, целюліт проявляється з більшою ймовірністю, тож вживання великої кількості води покращує еластичність шкіри та зменшує целюліт.

3) ВИКОРИСТОВУЙТЕ СУХУ ЩІТКУ АБО РОБІТЬ МАСАЖ

Суха щітка або масаж – відмінний лімфодренаж, що прибирає накопичені токсини з жирового прошарку. Суха щітка посилює кровообіг і відлущує шкіру. Вважається, що вона також допомагає розщеплювати жирові відкладення під шкірою, які призводять до целюліту.

Щоб позбутися целюліту на животі, стегнах і ногах, потрібно масажувати або розчісувати уражені ділянки двічі на день – вранці та ввечері. Використовуйте суху щітку перед душем або прийняттям ванни. Спосіб застосування: проводьте щіткою по сухій шкірі невеликі кругові рухи. Після душу або ванни нанесіть лосьйон або зволожувальний крем для тіла для максимального ефекту. 

Можна також робити масаж до або після прийняття ванни або душу для стимуляції лімфатичної системи й поліпшення загального вигляду та тонусу шкіри. Використовуйте олії або улюблений лосьйон для тіла для живлення шкіри. Масажуйте її від низу до верху круговими рухами

4) ЗАЙМАЙТЕСЯ ФІЗИЧНОЮ АКТИВНІСТЮ

Щоб позбутися целюліту на попі, стегнах і ногах – якомога частіше тренуйте нижню частину тіла – навіть якщо це займає лише 20 хвилин кілька разів на тиждень. Регулярні фізичні вправи допоможуть збільшити кровотік і спалити жир, а й значить уникнути целюліту.

5) РІДШЕ НОСІТЬ ОБТИСЛИЙ ОДЯГ

Якщо ви часто носите обтислий одяг, це може обмежувати кровообіг, що збільшує ймовірність появи целюліту.

6) ВИКОРИСТОВУЙТЕ КРЕМ, ЩО ЗМІЦНЮЄ ШКІРУ

Хоча першопричина целюліту лежить глибше ніж зовні, – слабка, обвисла й недостатньо живлена шкіра слугує явною причиною погіршення ситуації. Нестача колагену в шкірі означає, що вона з більшою ймовірністю пропустить жир. Тому краще включити у свій догляд підтягувальний крем з Q10, щоб зміцнити шкіру та зменшити прояви целюліту вже за 2 тижні.

7) УНИКАЙТЕ СТРЕСУ

Гормони відіграють ключову роль у появі целюліту, тож естроген – не єдиний винуватець. Вміння керувати стресом – життєво важливий інструмент. Стрес підвищує рівень кортизолу, що викликає целюліт. Управління стресом і зниження рівня кортизолу допоможуть позбутися целюліту на ногах та інших зонах. 

Виділіть час для себе – це може бути заняття йогою, година з книгою або приємне купання у ванні, щоб розслабитися тілом і душею. Дихальні вправи також можуть допомогти, якщо ви почуваєтеся вкрай тривожно.

8) НЕ ЗАБУВАЙТЕ ПРО ЕКСФОЛІАНТИ

Використання скрабу для тіла проти целюліту на стегнах або ногах дозволяє видалити змертвілі клітини шкіри та стимулювати приплив крові, що знижує прояви целюліту.

9) НЕ ЗАХОПЛЮЙТЕСЬ СОЛОНОЮ ЇЖЕЮ

Солона, жирна та солодка їжа сприяє появі целюліту на ногах, оскільки накопичує жирові клітини в нашому організмі, що спричинюють запалення. Надто солона їжа викликає набряк тканин і збільшує ділянки, уражені целюлітом.

Як позбутися целюліту на стегнах і ногах?

Стегна та ноги особливо схильні до целюліту. У багатьох жінок він з'являється після статевого дозрівання – і це аж ніяк не пов'язано з вагою. Тож целюліт у худих також доволі поширене явище. 

Стимулюйте лімфатичну систему.
Млява лімфатична система може стати причиною целюліту або посилити його, тому на допомогу приходять щітка або скраб для тіла. Масаж із відлущувальним засобом або легке розчісування ураженої ділянки допоможуть стимулювати відтік крові та лімфи. Щоб побачити зміни, необхідно робити це регулярно. 

Їжте багато овочів.
 
Вживання зелених листових овочів і відмова від оброблених продуктів та алкоголю також допоможуть позбутися целюліту на стегнах і ногах.

ЗМІЦНЕННЯ ШКІРИ З NIVEA ДЛЯ ЗМЕНШЕННЯ ЦЕЛЮЛІТУ

Попри те, що наші креми здатні творити чудеса з вашою шкірою, целюліт – це не зовсім проблема шкіри, тому й косметика не може її повністю усунути. Проте, засоби NIVEA Q10 допоможуть зміцнити й підтягнути шкіру, щоб зменшити прояви цих змін.

Вправи та догляд при целюліті: природне лікування

Носити влітку шорти або гарну спідницю позбавить вас половини задоволення, якщо на ногах будуть неприємні характерні вм'ятини. Тож краще завчасно подумати про це й привести свої ноги та сідниці у форму за допомогою спеціально розробленої програми вправ і доглядових процедур.

ЦЕЛЮЛІТ: ЯК ПОЗБУТИСЯ ТА ЗРОБИТИ ШКІРУ БІЛЬШ ГЛАДЕНЬКОЮ

  • Боротьба з целюлітом – реальна проблема для багатьох жінок.
  • Проблемні вм'ятини не зникають відразу. Почніть антицелюлітну програму взимку, щоб до сезону бікіні ваша шкіра знову мала бездоганний вигляд.
  • Велосипед, біг підтюпцем і степ-тренажер – ваші найліпші союзники на шляху до красивої шкіри. Адже фізичні вправи не тільки підтягують м'язи, а й розгладжують шкіру.
  • Вживання спеціальних заходів проти целюліту підтримує зміцнення тканин. Серія NIVEA Q10 має підтягувальну та зміцнювальну дію і здатна зменшити прояви целюліту.
  • Кофеїн підвищує пружність зовнішнього шару шкіри. Скраб із кавовою гущею також очищає й стимулює кровообіг у клітинах.
  • Приймайте душ поперемінно холодною і теплою водою. При використанні холодної води судини звужуються, а в теплій – навпаки розширюються. Це сприяє циркуляції крові, і тканини стають пружнішими.
  • Спрямовуйте потік душу на уражену ділянку – стегна або ноги – для додаткової стимуляції.
ПОРАДИ ДЛЯ ПІДТЯГНУТОЇ ШКІРИ
- Масаж покращує кровообіг і стимулює лімфоток. Масажуйте шкіру сідниць та ніг за допомогою відлущувальної рукавички або щітки від целюліту. 
- Остерігайтеся варикозного розширення вен: перш ніж лікувати його, проконсультуйтеся з лікарем.
- Прийняття лужної ванни десь раз на тиждень очищає і виводить токсини з організму. Додайте у воду близько чотирьох столових ложок лужної солі та насолоджуйтеся цілющим ефектом ванни. 
- Наша шкіра – відображення нашого тіла. Якщо ми здорові, вона випромінює світло зсередини. Якщо ви їсте багато вітамінів і збалансовано харчуєтеся – це помітно! Боріться з целюлітом зсередини, вживаючи продукти з низьким вмістом солі. Сіль поглинає воду в організмі, що призводить до здуття тканин. Тому замість неї приправляйте їжу ароматними травами.
- Овочі, багаті калієм, такі як броколі, бобові та шпинат, також забезпечують вимивання зайвої рідини з тканин.

ПІДТЯГУЙТЕ ШКІРУ НАВІТЬ ПІД ЧАС ДУШУ
Програма з підтягування шкіри починається зранку, коли ви приймаєте душ. Використовуйте гель для душу або зволожувальний крем, призначений для ліфтингу та тонізації шкіри.

РЕГУЛЯРНІ ФІЗИЧНІ ВПРАВИ – НАЙКРАЩИЙ СПОСІБ ЗМЕНШИТИ ЦЕЛЮЛІТ

Фізичні вправи зміцнюють м'язи та спалюють жир. Тож оголосіть війну целюліту, багато рухаючись!
Позбавлення проявів целюліту на стегнах і ногах
Запобігти розвитку целюліту можна за допомогою кількох простих вправ, якщо виконувати їх послідовно. Хоча целюліт може з'явитися у будь-якої людини, навіть у тих, хто регулярно займається спортом, вправи допоможуть привести в тонус конкретну уражену ділянку (зазвичай це ноги, живіт і сідниці). Целюліт у чоловіків також може виникнути через нездоровий спосіб життя або генетику. Тому спробувати варто всім!

Усе, що потрібно – це килимок для фітнесу. Ляжте на спину та підійміть ноги вгору. Зігніть обидва коліна під прямим кутом, залишивши між ними відстань завширшки з долоню. Тепер підійміть стегна й витягніть одну ногу вперед. Повільно порахуйте до десяти, а потім поміняйте ноги. Всього десять щоденних повторень цієї вправи помітно змінять вашу фігуру й зовнішній вигляд шкіри. 

Вправа для підтягнутої верхньої частини стегон

Ляжте боком на спортивний килимок і злегка зігніть нижню ногу. Тепер випряміть верхню ногу та підійміть її вгору на видиху. Затримайтеся ненадовго в повітрі, а потім знову опустіть її на вдиху. Після 20 повторень поміняйте сторону.

Ці види фізичних вправ також можуть допомогти у боротьбі з целюлітом:
- Йога
- Аеробні вправи типу бігу або їзди на велосипеді 
- ВІІТ – високоінтенсивні інтервальні тренування, що збільшують частоту серцевих скорочень і допомагають спалювати більше жиру
- Силові тренування включно з присіданнями, випадами й вправами з гантелями