ІНГРЕДІЄНТИОсновні інгредієнти

Що таке хлоргідрат алюмінію?

Хлоргідрат алюмінію (ACH) — речовина, що належить до групи солей алюмінію. Трапляється в природі, однак його можна отримати і промисловим способом. Хлоргідрат алюмінію використовують як активний інгредієнт в антиперспірантах.

Функції хлоргідрату алюмінію

Чи замислювалися ви про різницю між антиперспірантами і дезодорантами? А полягає вона ось у чому: дезодоранти захищають від появи неприємного запаху, тоді як антиперспіранти запобігають саме потовиділенню. І роблять це за допомогою хлоргідрату алюмінію, який змушує потові залози в ділянці пахв скорочуватися. Унаслідок чого потовиділення зменшується і вам удається уникнути появи мокрих плям на одязі та неприємного запаху.

Хлоргідрат алюмінію в продукції NIVEA

NIVEA використовує хлоргідрат алюмінію в антиперспірантах як один з найефективніших активних компонентів. Він блокує потовиділення, зберігаючи ваше відчуття свіжості та впевненості в собі. Наші дезодоранти без антиперспірантного ефекту не містять хлоргідрат алюмінію — замість цього в них додають речовини, що зупиняють ріст бактерій, які викликають неприємний запах.

Потенційні ризики

Побутує думка, що алюміній підвищує ризик розвитку раку молочної залози й таких неврологічних захворювань, як хвороба Альцгеймера. Утім, питання про правдивість цієї інформації залишається відкритим.

Алюміній — третій за поширеністю елемент у земній корі. Він міститься у питній воді, фруктах, овочах, злаках і м’ясі — разом з їжею ми отримуємо його щодня, а велику частину споживаного алюмінію виводять нирки. Проте багато людей стурбовані тим, що алюміній в антиперспірантах може вбирати шкіра, і в такий спосіб рівень його вмісту в організмі буде підвищуватися. У двох дослідженнях, проведених за участю добровольців, була вивчена здатність хлоргідрату алюмінію, що міститься в антиперспірантах, проникати через шкіру: обидва дослідження показали, що в організм потрапляє не більше ніж 0,01% алюмінію. Тому застосування антиперспіранта можна вважати безпечним. Ба більше, щойно хлоргідрат алюмінію вступає в контакт з потом, він перетворюється на гідроксид алюмінію — тверду й нерозчинну речовину, нездатну проникнути в організм через шкірний бар’єр. Навіть якщо ви нанесете антиперспірант відразу після депіляції, рівень отриманого через шкіру алюмінію не збільшиться. Проте може з’явитися невелике печіння, бо багато антиперспірантів містять спирт — тож перед застосуванням слід трохи почекати!

Що таке антиоксиданти BHT?

Антиоксиданти ВНТ використовують у харчових продуктах і косметиці. Він захищає інгредієнти від окислення під час взаємодії з киснем і подовжує їхній строк придатності.

Функції антиоксидантів ВНТ

Практично всі живі істоти на планеті потребують кисню. Проте кисень має сильну хімічну активність і викликає окислення багатьох речовин. Наприклад, іржа — це результат окислення заліза. А олії та жири в разі окислення стають непридатними до використання. На допомогу приходять антиоксиданти BHT (скор. від butylated hydroxytoluen — бутильований гідрокситолуол), що навіть у малій кількості запобігають окисленню. Його використовують у харчових продуктах, ліках і косметиці для їх збереження і збільшення строку придатності.

Антиоксиданти ВНТ в продукції NIVEA

Відповідно до своїх переконань, ми працюємо винятково з перевіреними інгредієнтами. Антиоксиданти BHT входять до складу менш ніж 10% засобів NIVEA, водночас концентрація речовини в доглядовій косметиці бренду нижча, ніж у багатьох харчових продуктах! Цей компонент подовжує строк зберігання косметики NIVEA: кремів і лосьйонів, бальзамів для губ, гелів для гоління й олій для душу — без антиоксидантів натуральні олії та інші інгредієнти стали б менш корисними та набули б неприємного запаху. Низький рівень вмісту антиоксидантів BHT можна виявити і в інших парфумованих продуктах: виробники парфумерних олій використовують їх для захисту від окислення і для збереження привабливості ароматів.

Потенційні ризики

Стверджують, що антиоксиданти BHT можуть проникати крізь шкіру і втручатися в гормональну систему людини. Робить це так званий ендокринний руйнівник. Проведено низку досліджень, у межах яких антиоксиданти BHT перевіряли на наявність ендокринного ефекту: на суб’єктів впливали за допомогою високих доз BHT за короткий період часу. Однак умови, за яких проводили дослідження, були занадто далекі від реальності. Концентрація антиоксидантів BHT в продуктах NIVEA вкрай мала, а доказів негативного впливу косметичних засобів з їх вмістом на організм або гормональний баланс людини на сьогодні немає. До того ж саме натуральні продукти, такі як соя, мають набагато більшу ендокринну активність!

Антиоксиданти BHT мають багату історію безпечного використання. І не тільки в косметичних продуктах: Всесвітня організація охорони здоров’я довела, що інгредієнт можна навіть вживати в їжу! Ба більше (а в цьому випадку — менше), в косметиці міститься навіть нижча концентрація антиоксидантів BHT, ніж у харчових продуктах. Цей інгредієнт використовується в косметичних засобах у всьому світі протягом десятиліть і вже довів свою безпеку й високу стерпність — ознак виникнення алергії на антиоксиданти BHT не зафіксовано.

Чи шкодять антиоксиданти довкіллю? Згідно з недавнім дослідженням NICNAS (Національної системи повідомлення та оцінки промислових хімічних речовин) — ні, антиоксиданти ВНТ не чинять негативного впливу на природу.


Що таке запашники (аромати)?

Перше, що ви помічаєте в будь-якому косметичному продукті, — його унікальний запах: саме запашники надають доглядовим засобам приємного, характерного аромату.
Кожний запашник — це суміш із 30—50 різних інгредієнтів. До її складу входять натуральні або лабораторно розроблені ароматизаційні речовини, які можна використовувати як окремо, так і в комбінації. Натуральні ароматичні сполуки отримують з рослин (есенції) та/або інших природних джерел, а синтетичні створюють у лабораторії.

Функції запашників (ароматів)

Численні дослідження доводять, що аромати поліпшують наше самопочуття й позитивно впливають на розумову діяльність. Залежно від складу, вони можуть здійснювати, наприклад, заспокійливий або підбадьорливий ефект. Запашники надають косметиці (і багатьом інших продуктам) ненав’язливого характерного аромату. Також вони маскують неприємний запах деяких ефективних інгредієнтів, привертають увагу до продукту й допомагають нам підкреслити нашу індивідуальність.

Запашники (аромати) в продукції NIVEA

Ми використовуємо запашники в більшості наших продуктів. Наші аромати ретельно зібрані з натуральних і лабораторно розроблених інгредієнтів. Відповідно до принципу не додавати в продукти необов’язкові інгредієнти, ми з особливою увагою ставимося до використання запашників. Щоб гарантувати безпеку та стійкість кожного аромату, ми створили спеціальний список, у якому зафіксовано граничні значення вмісту запашників, а також строгі вимоги до якості інгредієнта. Дія так званого списку обмежень поширюється на кожного з наших постачальників запашників.

Потенційні ризики

Через вміст великої кількості різних інгредієнтів (як натуральних, так і розроблених у лабораторії) запашники можуть підвищувати чутливість шкіри. Однак аромати продуктів NIVEA підходять навіть для найніжнішої шкіри, бо ми використовуємо тільки компоненти з низьким алергічним потенціалом. Кожен інгредієнт у складі наших засобів, зокрема запашники, відповідає суворим критеріям стерпності. Більшість людей мають до запашників високу стерпність, але приблизно у 1-2% населення можуть виникати алергічні реакції.

Як NIVEA захищає вашу шкіру від сонячних променів

Зазвичай сонячне світло корисне для здоров’я: завдяки йому в людей виробляється гормон щастя — серотонін. Також сонце стимулює вироблення вітаміну D, корисного для кісток і здоров’я загалом. А ось UVA- і UVB-промені можуть негативно впливати на шкіру. UVB-промені проникають у верхній шар шкіри, що може викликати дуже болючі сонячні опіки, пошкодження ДНК, а в найгіршому разі — спровокувати онкологічні захворювання. UVA-промені проникають у шкіру ще глибше, стимулюючи утворення вільних радикалів, що стають причиною передчасного старіння шкіри (приблизно 80% зморщок спричинені саме UVA-променями).

Саме тому ми повинні насолоджуватися сонцем з великою обережністю. Один з найпоширеніших способів захисту — нанести спеціальні засоби. Завдяки передовим науково-дослідним відділам NIVEA стала першопрохідцем — наш перший крем, що захищає від сонця, офіційно випущено 1936 року, а вже тепер NIVEA — протисонцевий бренд № 1 у світі.*

Продукти NIVEA містять UV-фільтри, потрібні для захисту шкіри від шкідливого впливу сонячних променів. Є два типи UV-фільтрів: органічні (хімічні) і мінеральні (фізичні). Органічні UV-фільтри поглинають ультрафіолетові промені, перетворюючи енергію на тепло. Протисонцеві креми з такими фільтрами легко наносити, і найчастіше вони мають прозору формулу. Мінеральні UV-фільтри складаються з крихітних частинок, що під час нанесення протисонцевого крему утворюють своєрідний бар’єр, який відбиває UV-промені й захищає шкіру від ушкоджень. Проте засоби, що містять тільки мінеральні UV-фільтри, гірше наносяться на шкіру, формуючи на ній плівку, товщина якої залежить від рівня SPF.

Для надійного захисту від сонця NIVEA виробляє засоби, користуватися якими і приємно, і легко: до їхнього складу входять або органічні UV-фільтри, або комбінація UV-фільтрів, органічних і мінеральних.

*За даними міжнародної дослідницької організації Euromonitor International від 2018 року

Протисонцеві засоби й коралові рифи

NIVEA піклується про довкілля, зокрема про коралові рифи — одну з найрозмаїтіших морських екосистем. Приблизно чверть усіх океанічних видів тварин залежить від рифів, однак добре відомо, що виживанню коралових рифів по всьому світу загрожують різні чинники. Двома основними загрозами називають температурні аномалії та екстремальні погодні умови, пов’язані з глобальною зміною клімату. Такі локальні чинники, як забруднення, що надходять із суходолу, спричинені розвитком прибережних районів і сільським господарством, неекологічні методи рибальства й дедалі більша кількість агресивних видів, що руйнують корали, також відіграють неабияку роль.

Згідно з останніми дослідженнями, проведеними в лабораторних умовах, передбачається, що певні UV-фільтри — насамперед оксибензон (бензофенон-3) і октиноксат (етилгексилметоксіціннамат) — прискорюють знебарвлення коралів. Протисонцеві засоби, що містять перелічені хімічні UV-фільтри, будуть заборонені на Гаваях з 2021 року.

У протисонцевих засобах NIVEA оксибензону ніколи не використовували: цей UV-фільтр не відповідає внутрішнім високим стандартам якості бренду. Октиноксат виключили зі складу всіх європейських протисонцевих засобів NIVEA ще 2016 року — отже, продукція NIVEA відповідала гавайському закону про рифи вже 2018 року, до його ухвалення.

У продукції NIVEA містяться тільки ті UV-фільтри, які безпечні і для споживачів, і для довкілля — ми використовуємо інгредієнти, схвалені відповідними інстанціями, та ретельно перевіряємо всі компоненти на відповідність нашим суворим внутрішнім стандартам.

Однак дослідження UV-фільтрів і їхнього впливу на довкілля все ще перебувають на ранній стадії, здебільшого в лабораторіях. Тому на сьогодні одностайної думки про вплив UV-фільтрів на коралові рифи й морське середовище загалом немає.

Для NIVEA важливо відповідати сучасним тенденціям і використовувати в роботі найактуальніші наукові дані для успішного впровадження екологічних інновацій. Ми постійно отримуємо й аналізуємо інформацію від дослідників, експертів у галузі сталого розвитку та постачальників. Наша мета — постійно вдосконалюватися й забезпечувати екологічність протисонцевих засобів NIVEA.


Що таке нанопігменти діоксиду титану?

Діоксид титану — це біла речовина на мінеральній основі, яку використовують як пігмент у протисонцевих кремах, харчових барвниках і багато чому іншому. Нанопігменти — крихітні частинки, у мільйон разів менші від піщинки. Їх використовують у косметиці як мінеральний (фізичний) UV-фільтр. Під час нанесення на шкіру вони відбивають і розсіюють ультрафіолетові промені, допомагаючи захистити шкіру від сонячних опіків, передчасного старіння й онкологічних захворювань.

Функції нанопігментів діоксиду титану

Уявіть собі, що ваше тіло покрите «бронею», що захищає шкіру від UV-випромінювання. Ця броня складається з безлічі крихітних частинок — окремо їх навіть не видно, а всі разом створюють на шкірі рівне біле покриття. Саме так працюють нанопігменти діоксиду титану: утворюючи захисний шар, вони відбивають UV-промені до того, як ті зможуть пошкодити шкіру і ДНК її клітин. Вони діють як мінеральний UV-фільтр, допомагаючи зберегти здоров’я і природну красу шкіри.

Діоксид титану в продукції NIVEA

Для кожного продукту NIVEA створює ретельно збалансовану комбінацію UV-фільтрів, залежно від його властивостей і функцій. Діоксид титану використовують у поєднанні з органічними (хімічними) UV-фільтрами в деяких протисонцевих засобах. У такий спосіб ми отримуємо: надійний захист від UVA- і UVB-випромінювання і легкий у використанні, стійкий до впливу води продукт. Проте не забувайте повторно наносити захисний крем і після купання!

Потенційні ризики

Деякі організації із захисту прав споживачів не раз заявляли, що наноматеріали (а в цю групу входять і нанопігменти) можуть проникати в організм через шкіру й завдавати шкоди.Ми впевнені, що до всіх питань, які стосуються здоров’я, треба ставитися серйозно. Однак ці твердження не поширюються на діоксид титану — єдині нанопігменти, які ми використовуємо в продуктах, що захищають від сонця. Численні комплексні дослідження дають змогу зробити висновок, що цей інгредієнт не долає шкірного бар’єра під час нанесення протисонцевих засобів. Багато дослідників — серед яких представники Наукового комітету з безпеки споживачів (ЄС), Федерального інституту оцінки ризиків (Німеччина), а також програми EU NANODERM — дійшли висновку, що під час нанесення на здорову шкіру нанопігменти в косметиці абсолютно нешкідливі. Вони не проникають глибоко в шкіру і не становлять загрози для здоров’я, а, навпаки, захищають нас від пошкодження клітин.

Що таке парабени?

Парабени відповідають за збереження доглядових засобів. Косметика без парабенів (особливо яка містить у складі воду) стає непридатною до використання досить швидко. Водночас продукти з парабенами залишаються в гарному стані тривалий час — навіть якщо ви забудете закрити баночку з кремом після використання або залишите косметичний засіб на спеці (наприклад, протисонцевий крем на пляжі).

Функції парабенів

Парабени — це консерванти, що протидіють появі мікробів і грибків. Уже понад 80 років їх використовують для продовження строку придатності косметичних засобів, побутової хімії, ліків і навіть харчових продуктів. Парабени синтезуються штучно, а також трапляються в продуктах рослинного походження — моркві, огірках, оливках і багато в чому іншому. У результаті активних досліджень, що проводили протягом кількох десятиліть, парабени визнано безпечним інгредієнтом.*

*За даними Європейської комісії та незалежної оцінної комісії США (експертна панель CIR — Cosmetic Ingredient Review) від 2018 року.

Парабени в продукції NIVEA

На теперішній час парабени — найбезпечніші консерванти з усіх доступних до використання. Однак у лабораторіях NIVEA постійно відбуваються дослідження, націлені на пошук найефективніших і найбезпечніших способів продовження строку придатності косметичних засобів, збереження здоров’я споживачів і захисту довкілля. Парабени використовують приблизно у 20% продукції бренду (80% засобів NIVEA парабенів не містять). Наприклад, класичний зволожувальний крем NIVEA у впізнаваній синій баночці не містить консервантів узагалі. Без них обходяться й усі засоби для дітей. Єдині продукти, у які ми додаємо парабени, — це креми для обличчя, протисонцеві засоби й лосьйони для тіла; отож вони залишаються абсолютно безпечними у використанні.

Потенційні ризики

Є побоювання, що парабени можуть накопичуватися в організмі й у довгостроковій перспективі впливати на гормональне тло або загальне самопочуття. Але на підставі даних, отриманих у результаті досліджень інгредієнта Європейською комісією та експертами CIR (Cosmetic Ingredient Review), можна стверджувати, що парабени вкрай швидко розщеплюються в організмі й не чинять негативного впливу на здоров’я (за винятком випадків, коли в людини діагностовано алергію на парабени).

Команда експертів NIVEA також підтверджує, що парабени безпечні для людини, тому ми досі використовуємо їх у деяких продуктах. Але ми хочемо, щоб наші продукти були безпечними та корисними для всіх, зокрема людей з нестерпністю парабенів. Тому ми й далі вивчаємо інші, однаково безпечні й делікатні консерванти. Ми виявили низку альтернативних консервувальних систем і створили засоби для людей, чутливих до парабенів, і тих, хто просто хоче уникати цього інгредієнта в складі продуктів.


Що таке ПЕГ-сполуки?

Абревіатура ПЕГ розшифровується як поліетиленгліколь. ПЕГ-сполуки в косметиці виконують роль емульгаторів, сполучних агентів, стабілізаторів і емолентів.

Функції ПЕГ-сполук

ПЕГ-сполуки можуть виконувати кілька функцій одночасно. Як емульгатори вони потрібні для того, щоб олія і вода добре змішувалися, утворюючи креми й лосьйони з однорідною текстурою. Вони допомагають розчиняти парфумерні олії в продуктах на водній основі і створювати еластичну піну в шампунях і гелях для душу. Як пом’якшувальні засоби ПЕГ-сполуки зволожують шкіру й роблять її м’якою. Деякі з цих багатоцільових інгредієнтів також надають і очищальний ефект. Крім косметичної, ПЕГ-сполуки використовують у фармацевтичній та медичній сферах.

ПЕГ-сполуки в продукції NIVEA

ПЕГ-сполуки містяться в багатьох продуктах NIVEA: кремах, лосьйонах, гелях для душу, шампунях і пінах для ванн. Вони виконують широкий спектр функцій, а також дбайливо доглядають за шкірою і не викликають алергії.

Потенційні ризики

Один з найпоширеніших стереотипів про ПЕГи свідчить, що ці сполуки можуть через шкіру проникати в організм і переносити інші, потенційно шкідливі інгредієнти. Варто зазначити, що є багато різних ПЕГ-сполук і далеко не всі вони діють однаково — це залежить від процентного співвідношення різних інгредієнтів у продукті. Деякі засоби з ПЕГ-сполуками дійсно підвищують проникність шкіри, але це і є їхнє призначення (таку функцію виконують лікарські мазі), а інші сполуки не проникають у шкіру. Вплив ПЕГ-сполук на проникність шкіри залежить від їхньої концентрації та інших інгредієнтів, використаних у формулі продукту. Відповідно до нашого зобов’язання використовувати тільки безпечні й потрібні інгредієнти, ми ретельно добираємо компоненти для продукції NIVEA. Також ми зберігаємо низький рівень концентрації інгредієнта для безпеки засобу. Кожна нова формула проходить тривалий період тестування, під час якого ми переконуємося, що вона не подразнює шкіри, не викликає алергії та не надає інших небажаних ефектів.

Що таке силікони?

Силікони — це група хімічних сполук, що їх у вигляді олій додають у косметичні засоби. Такі креми мають приємну текстуру, їх легко наносити.

Функції силіконів

Силікони — так звані згладжувальні речовини у світі косметики: без них текстура кремів і лосьйонів була б грубшою. З погляду хімії силікони становлять групу сполук, що містять ланцюги з атомів кремнію та атомів кисню в поєднанні з іншими елементами. Вони здатні витримати дуже високі температури, не вступають у реакцію з іншими речовинами й абсолютно безпечні для шкіри.

Як інгредієнт у складі косметичних продуктів силікони — це олії без кольору й характерного запаху. Вони стійкі до високих температур та абсолютно безпечні для шкіри. Використовують силікон і для створення кухонного інвентарю — наприклад силіконових лопаток, що тільки підтверджує нешкідливість інгредієнта.

Силікони в продукції NIVEA

Для створення косметики NIVEA використовують приблизно 30 різних силіконів. Їх містить близько 20% доглядових засобів бренду, вироблених по всьому світу — в основному це креми для обличчя, лосьйони та дезодоранти.
Річ у тому, що кожен з них надає певний ефект. Ми дбаємо про те, щоб у доглядову косметику NIVEA потрапляли тільки ті силікони, які підвищують рівень її якості. Завдяки силіконовим оливам лосьйони й креми легко наносяться і дарують шкірі шовковисто-м’які відчуття від дотиків. У складі засобів догляду за волоссям силікони допомагають зняти статичну електрику, надаючи волоссю м’якість і еластичність. А в кулькових антиперспірантах силікони відповідають за рівномірний розподіл активних інгредієнтів і відсутність грудочок.

TЦікаво, що силіконові оливи не тільки мультифункційні, а й безпечніші для шкіри, ніж їхні природні аналоги. Коли натуральні олії в складі засобів вступають у реакцію з киснем, косметичні продукти можуть спровокувати подразнення шкіри або алергію. Водночас силіконові оливи рідко викликають алергію і не окислюються занадто швидко. Це — на додаток до їхньої текстури — робить силікони ідеальним, добре сумісним зі шкірою інгредієнтом для косметики. Чи не обтяжують волосся шампуні й кондиціонери із силіконами в складі? Систематичних досліджень, що доводять це, немає. Формули засобів NIVEA для догляду за волоссям легко змиваються і надають волоссю блиск. Так само ми випускаємо доглядові засоби для волосся і без силіконів у складі, надаючи споживачам право вибору.

Потенційні ризики

TЄ твердження, ніби лабораторно розроблені олії в складі косметичних продуктів можуть завдати шкоди довкіллю. Силікони в шампунях, кондиціонерах або інших продуктах після змивання потрапляють у каналізацію і — через неї — в стічні води. Силікони — стійкий інгредієнт, вони не розкладаються швидко. І оскільки інгредієнт практично не розчинний у воді й нетоксичний, можна зробити висновок, що силікони не становлять небезпеки для природи. Останнім часом Європейське агентство з хімікатів вивчає циклічні силікони як потенційно шкідливі для довкілля, хоча інші наукові організації, наприклад у США й Канаді, вважають їх безпечними. Циклічні силікони (а саме D5, D6) не слід плутати з більшістю інших силіконів, які не потрапляють у цю групу і які вважають безпечними для довкілля, оскільки, згідно з останньою інформацією, вони не біоакумулюються і не токсичні для живих організмів.

Ми ретельно стежимо за змінами в галузі нормативного регулювання, а також за науковими дослідженнями, пов’язаними з циклічними силіконами, щоб оперативно реагувати на нову, актуальну інформацію й поліпшувати характеристики нашої продукції як для споживача, так і для довкілля.


ФІРМОВІ ІНГРЕДІЄНТИ

almond-nuts-closeup

Що таке олія солодкого мигдалю?

Мигдальну олію отримують зі стиглих ядер солодкого мигдалю шляхом холодного пресування й подальшого очищення. Золотиста олія з м’яким солодкуватим горіховим ароматом упродовж багатьох століть використовується в медицині й засобах для догляду за шкірою.

white-powder-close-up

Що таке креатин?

Креатин — це органічна сполука, що виробляється печінкою, нирками й підшлунковою залозою. Він заряджає наш організм енергією, діючи як акумулятор.

cream-jar-closeup

Що таке евцерит?

На сьогоднішній день евцерит — основа косметичних засобів NIVEA. Відкритий понад століття тому, емульгатор став ключовим інгредієнтом нашого легендарного крему NIVEA Cream. Евцерит — сполучна ланка між водними й олійними компонентами кремів.

nivea-q10

Що таке Q10?

Коензим Q10 — молекула, яку виробляє наш організм. Він потрібний для клітинного метаболізму. Будучи джерелом енергії, він допомагає нашим клітинам рости, зберігати здоров’я та регенеруватися. Крім того, Q10 — активний антиоксидант, що бореться з вільними радикалами, які завдають шкоди клітинам на багатьох рівнях (зокрема ДНК, протеїнам і ліпідам).