двоє друзів сміються

Що таке саліцилова кислота? Застосування та переваги для шкіри

Саліцилова кислота – це інгредієнт, який чудово підходить для освітлення шкіри, схильної до прояву недосконалостей Дізнайтеся, що таке саліцилова кислота, як вона впливає на шкіру, які її переваги, та як включити її у догляд за шкірою.

ЩО ТАКЕ САЛІЦИЛОВА КИСЛОТА?

Саліцилова кислота – це різновид бета-гідроксикислоти (BHA), що використовується як інгредієнт для догляду за шкірою. Вона сприяє відлущенню, контролю надлишкового вироблення шкірного себуму й очищенню пор. Засіб чудово підходить для шкіри, схильної до появи недосконалостей, і допомагає очистити й освіжити шкіру вже за 7 днів щоденного використання.

Саліцилова кислота зазвичай входить до складу очищувальних і точкових засобів, але також застосовується у косметиці для лікування акне і шампунях проти лупи.

Випускається в різних концентраціях, кожна з яких призначена для певних цілей. Вищу концентрацію використовують як пілінг, що зменшує прояви акне, мелазми й темних плям, а нижчу – в щоденних доглядових засобах для очищення й тонізації шкіри. 

саліцилова сироватка

САЛІЦИЛОВА КИСЛОТА – ЦЕ BHA?

Саліцилова кислота – це різновид бета-гідроксикислот (BHA), органічних сполук, які широко використовуються у косметиці. Хоча назва саліцилової кислоти може навести на думку, що вона повністю штучна, інгредієнт природним чином зустрічається у рослинах типу верби. Завдяки природній здатності сприяти відлущуванню, саліцилова кислота допомагає захистити рослину від бактеріальної інфекції. 

У доглядових засобах, як правило, використовують синтетичну саліцилову кислоту, але ця форма схвалена косметичною промисловістю та Управлінням по контролю якості харчових продуктів та лікарських препаратів США (FDA), а також здобула визнання за свої властивості у боротьбі з недосконалостями шкіри. 

ПЕРЕВАГИ САЛІЦИЛОВОЇ КИСЛОТИ ДЛЯ ШКІРИ

Чим корисна саліцилова кислота?

Саліцилова кислота – від чого вона допомагає? Завдяки природним відлущувальним властивостям саліцилова кислота відмінно лікує симптоми легкого акне, як-от вугрі (відкриті комедони), білі вугрі (закриті комедони) та прищі (пустули). Саліцилова кислота проникає глибоко в шкіру й руйнує омертвілі клітини, які інакше б закупорили пори. Але чим ще корисна саліцилова кислота? 

Ось 7 основних переваг:

1: Захищає від бактерій акне

Саліцилова кислота корисна для лікування акне? Безумовно. Бактерії акне почуваються як вдома у безкисневому середовищі, тому закупорені пори – ідеальне місце для їхнього розмноження. Засіб очищає закупорені пори від надлишків шкірного себуму й відмерлих клітин шкіри, роблячи середовище менш придатним для росту бактерій. Саме по собі це не позбавить вас від бактерій повністю, але 100% позитивно вплине на ситуацію. Тим більше якщо ваша шкіра схильна до появи недосконалостей.

2: Відлущує

Саліцилова кислота, яку часто позиціонують як засіб для пілінгу, м'яко розпушує клітини зовнішнього шару шкіри, очищаючи й видаляючи омертвілі клітини, не викликаючи подразнення. Це допомагає запобігти появі плям.

3: Усуває запалення

Саліцилова кислота для обличчя містить хімічну речовину саліцин із протизапальними властивостями. При нанесенні на шкіру вона зменшує почервоніння і болючість, що часто виникають при акне.

4: Зменшує вироблення і секрецію шкірного себуму.

Salicylic Acid can inhibit the sebaceous glands that produce sebum (oil). It achieves this by breaking through the skin’s fatty barrier and clearing away excess oil that would otherwise clog the pore and potentially cause acne. By regulating sebum production, Salicylic Acid can help control shine and contribute to a more balanced complexion.

5: Підвищує проникнення доглядових засобів у шкіру

Завдяки відлущувальним властивостям саліцилова кислота підвищує проникнення доглядових засобів у шкіру, дозволяючи їм занурюватись у глибші шари й діяти ефективніше.

6: Вирівнює тон і текстуру шкіри

Регулярне використання засобу зробить шкіру більш гладенькою завдяки прискоренню регенерації клітин та видаленню огрубілих, мертвих клітин. Сприяючи їхньому оновленню, можна зменшити появу таких недосконалостей, як темні плями після акне.

7: Очищує пори та слугує профілактикою висипань

Маючи жиророзчинну основу, саліцилова кислота ефективно проникає в пори й очищає їх, знижуючи ймовірність їхньої закупорки. Це допомагає звести до мінімуму рецидив і зробити шкіру чистішою.

Огляд фактів

САЛІЦИЛОВА КИСЛОТА

Переваги: захист від бактерій, що викликають акне; відлущування шкіри; зняття запалення; запобігання появі жировиків.

Застосування: лікування симптомів легкої форми акне, всіх типів вугрів і прищів.

Призначення: продукти з нижчою концентрацією інгредієнта можуть бути включені в щоденний догляд за шкірою.

Особливості: саліцилова кислота – це BHA (бета-гідроксикислота), органічна сполука, що міститься в рослинах типу верби.

Як використовувати саліцилову кислоту?

САЛІЦИЛОВА КИСЛОТА ДЛЯ ОБЛИЧЧЯ ПРОТИ НЕДОСКОНАЛОСТЕЙ ШКІРИ

Спосіб застосування саліцилової кислоти багато в чому залежить від типу засобу – вищі концентрації краще використовувати економно. Тоді як інші продукти, наприклад, із лінійки Derma Skin Clear від NIVEA  – призначені для щоденного використання. Нижче можна ознайомитися з покроковою інструкцією з використання саліцилової кислоти у щоденному догляді.

1. Очищення

Почніть з умивання обличчя м'яким, але ефективним засобом із саліциловою кислотою, наприклад, таким як очищуючий гель Derma Skin Clear від NIVEA. Він видалить макіяж і забруднення, глибоко очистить пори та запобігатиме повторній появі недосконалостей на шкірі. М'якими масажними рухами нанесіть засіб на вологе обличчя, намагаючись уникати чутливої зони навколо очей, а потім змийте.

2. Тонізація

Після очищення м'яко нанесіть тонік із саліциловою кислотою. Нормалізуючий тонік Derma Skin Clear від NIVEA – це фантастика! Засіб одночасно відновлює рівень pH шкіри та видаляє надлишки себуму, макіяжу та бруду, не закупорюючи пори. І також підготовляє шкіру до зволоження.

3. Scrub

To achieve an even clearer complexion, swap the cleanser for a Salicylic Acid scrub in 2-3 of your daily nighttime routines. The NIVEA Derma Skin Clear Anti-Blemish Scrub can unclog pores and refine the skin without drying it out, so it’s ideal for oily skin types. As with the cleanser, simply massage the scrub onto a wet face and gently rinse away. 

 

4. Відлущення

Завершіть вечірню процедуру по догляду за шкірою хімічним відлущувальним засобом – нічним ексфоліантом Derma Skin Clear від NIVEA. Засіб наносять на шкіру в останню чергу і залишають на ніч. Антибактеріальна очищувальна формула поєднує саліцилову кислоту, ніацинамід і гліколеву кислоту. Це підтримує природний процес оновлення шкіри та робить її помітно чистішою вже за 7 днів.

Як використовувати саліцилову кислоту?

ЗАВЕРШЕННЯ ПРОЦЕДУРИ ДОГЛЯДУ ЗА ШКІРОЮ ІЗ САЛІЦИЛОВОЮ КИСЛОТОЮ

Лінійку засобів Derma Skin Clear від NIVEA можна використовувати як вранці, так і ввечері. Завершувати догляд слід поживним зволожувальним кремом. Матуючий денний крем інтенсивне зволоження 24 години від NIVEA – ідеальне рішення. Засіб інтенсивно зволожує шкіру, регулює вироблення себуму, надає свіжого вигляду і позбавляє блиску на весь день. Також не забудьте вранці після зволожувального крему нанести крем з SPF, щоб шкіра була максимально захищена.

У кінці вечірнього догляду використовуйте нічний ексфоліант Derma Skin Clear від NIVEA

Під час першого застосування саліцилової кислоти ви можете зіштовхнутись з легким печінням, але це нормально й очікувано. У випадку будь-яких нових продуктів ви маєте завжди дотримуватись інструкцій, зазначених на пакуванні. При появі стійкого подразнення припиніть застосування і зверніться до дерматолога. Продукція NIVEA дерматологічно протестована й безпечна для всіх типів шкіри.

Тонік Nivea DermaSkin
NIvea DermaSkin products range

ЛІНІЙКА ЗАСОБІВ DERMA SKIN CLEAR ВІД NIVEA

Прояви недосконалостей на шкірі є цілком природними, але їх наявність може негативно впливати на самооцінку. На щастя, цей процес є контрольованим. NIVEA піклується про вашу шкіру. Тож, якщо ви хочете щось покращити, ми вам допоможемо.

Інноваційна лінійка засобів Derma Skin Clear від NIVEA покликана зробити шкіру більш чистою та рівномірною. Саліцилова кислота та ніацинамід очищують пори та зменшують появу чорних і білих вугрів за регулярного використання. Якщо ваша шкіра схильна до проявів недосконалостей і висипань, ця високоякісна лінійка може стати ідеальним рішенням.

Під час вибору нового засобу для догляду за шкірою завжди дотримуйтесь інструкцій на етикетці. У разі появи стійкого подразнення припиніть використання і зверніться до дерматолога за подальшою консультацією.

ЧИ ДОПОМАГАЄ САЛІЦИЛОВА КИСЛОТА ВІД ТЕМНИХ ПЛЯМ І ПОСТАКНЕ?

Завдяки відлущувальним властивостям саліцилова кислота є корисним засобом у боротьбі з темними плямами й слідами постакне. Це відбувається тому, що вона допомагає видалити мертві клітини шкіри та сприяє росту нових здорових клітин. Згодом це призводить до вирівнювання тону обличчя і зменшення видимості цих слідів.

Висновок

САЛІЦИЛОВА КИСЛОТА – НА ЗАМІТКУ

Саліцилова кислота – це компонент доглядових засобів, що сприяє відлущуванню шкіри, контролює вироблення надлишків шкірного себуму й очищає пори. Саліцилова кислота ідеально підходить для шкіри, схильної до появи недосконалостей. За щоденного використання ваша шкіра стане чистою та свіжою вже через 7 днів. 

Ось 4 головні переваги саліцилової кислоти:

  • Захист від бактерій, що викликають акне
  • Відлущування шкіри
  • Зняття запалення
  • Контроль вироблення надлишкового шкірного себуму

    Згодом саліцилова кислота також може сприяти зникненню слідів від акне і темних плям. Лінійка засобів Derma Skin Clear використовує переваги саліцилової кислоти для ефективного догляду за шкірою.

ПОШИРЕНІ ПИТАННЯ

Q1: ЧИ МОЖНА ВИКОРИСТОВУВАТИ САЛІЦИЛОВУ КИСЛОТУ ЩОДНЯ?

Саліцилову кислоту можна використовувати в щоденному догляді. Це допоможе очистити й освіжити шкіру, а також зменшити вироблення зайвого себуму. Однак під час використання нового ексфоліанта або інгредієнта для пілінгу шкіри у високій концентрації рекомендується не поспішати, обмежившись двома разами на тиждень протягом перших кількох тижнів.

Q2: ЧИ МОЖНА ПОЄДНУВАТИ ВИКОРИСТАННЯ САЛІЦИЛОВОЇ КИСЛОТИ ТА НІАЦИНАМІДУ?

Так, саліцилову кислоту та ніацинамід можна поєднувати. 

Насправді ці два інгредієнти доповнюють один одного і можуть бути особливо ефективні для жирної шкіри. Саліцилова кислота проникає глибоко у шари шкіри, очищаючи її від надлишків себуму і відмерлих клітин. Ніацинамід забезпечує живильне зволоження. Разом вони очищають і зволожують шкіру, що робить їх ідеальним вибором для щоденного догляду проти недосконалостей.

Q3: ЧИ СПРИЯЄ САЛІЦИЛОВА КИСЛОТА ОЧИЩЕННЮ ШКІРИ?

Очищення у контексті догляду за шкірою означає прискорення регенерації її клітин. Цей процес відбувається, коли інгредієнт типу саліцилової кислоти вступає в контакт зі шкірою, відкриваючи під нею новий шар клітин. Водночас разом із клітинами шкіри на поверхню виходять різні збудники прищів, зокрема, надлишки себуму і відмерлі клітини, які інакше б закупорювали пори. 

Це може спровокувати нову хвилю прищів. Однак на відміну від негативної реакції на новий продукт, що може призвести до появи запалених вузликів на тих ділянках шкіри, де вони зазвичай не з'являються, під час очищення прищики виникають у звичних місцях і, як правило, зникають швидше, ніж зазвичай.

Q4: ЧИ ПОГІРШУЄ САЛІЦИЛОВА КИСЛОТА СИТУАЦІЮ З АКНЕ ПЕРЕД ТИМ, ЯК ПОКРАЩИТИ ЇЇ?

Хоча саліцилова кислота відмінно бореться з акне і бактеріями, які його викликають, процес очищення може спочатку погіршити симптоми акне. Але це триватиме не довше 6 тижнів, і результат того вартий, оскільки ваша шкіра виглядатиме чистішою і світлішою, ніж будь-коли раніше. 

Якщо ж процес переходить межу 6 тижнів або вам здається, що замість очищення ваша шкіра отримує негативну реакцію, припиніть використання засобу й одразу ж зверніться до дерматолога.

Q5: ЧИ МОЖНА ВИКОРИСТОВУВАТИ САЛІЦИЛОВУ КИСЛОТУ ДЛЯ ЧУТЛИВОЇ ШКІРИ?

Саліцилова кислота може бути корисною для багатьох типів шкіри, включно з чутливою. Якщо це ваш випадок, то слід починати з меншої концентрації та нечастого використання. Усі продукти NIVEA безпечні для здоров'я. Однак перед застосуванням будь-якого продукту необхідно уважно читати інструкцію.

Q6: ЧИ КОРИСНА САЛІЦИЛОВА КИСЛОТА ДЛЯ ЛІКУВАННЯ ШРАМІВ ВІД АКНЕ?

Шрами від акне сильно відрізняються від слідів від акне, і їх набагато складніше позбутися. Завдяки відлущувальним властивостям, що сприяють оновленню клітин шкіри та вирівнюванню її текстури, саліцилова кислота може допомогти позбутися слідів від акне. Результати лікування шрамів, найімовірніше, будуть не такими помітними. Засіб також зменшує почервоніння і запалення, пов'язані з певними типами шрамів. Однак результати можуть варіюватися залежно від типу і серйозності шрамів.

ЦІКАВІ ПОРАДИ ДЛЯ ВАС