жінка тримає крем для обличчя Nivea Q10 проти зморшок

ЯК ПОЗБУТИСЯ ЗМОРЩОК

Чому з'являються зморшки та як від них позбутися? Дізнайтеся, що спричиняє різні типи мімічних зморщок і як з ними впоратися за допомогою NIVEA

ЧОМУ З'ЯВЛЯЮТЬСЯ ЗМОРШКИ ТА ЯК ЇХ ПОЗБУТИСЯ?

Незалежно від того, наскільки ви послідовні у догляді за шкірою, з часом із нашим тілом відбуваються певні зміни. Зморшки – це, мабуть, одна з найочевидніших недосконалостей. Мімічні зморшки, гусячі лапки та зморшки сміху – ознаки прожитих років, які з'являються на нашому обличчі. 
жінка тримає крем для обличчя Nivea Q10 проти зморшок

ЩО ТАКЕ ЗМОРШКИ?

Зморшки визначаються як складки, заломи або тонкі лінії, які з'являються на шкірі в міру дорослішання. Вони схожі на лінії на долонях. Можливо, не це всі ми хотіли б бачити, але зморшки є цілком природними, тому не варто їх боятися.


ЧИ БУВАЮТЬ ЗМОРШКИ РІЗНИХ ТИПІВ?

Так. У той час як деякі з нас зіштовхуються з мімічними зморшками або більш помітними складками навколо ніжної ділянки очей, в інших з'являються вертикальні лінії між бровами. Зморшки найчастіше зустрічаються на обличчі, шиї та руках, але також можуть виникнути в будь-якому місці нашого тіла. 

7 ОСНОВНИХ ТИПІВ ЗМОРЩОК

Ось 7 найпоширеніших типів зморщок на обличчі:
 1. Зморшки на лобі
  Зморшки на лобі являють собою горизонтальні лінії, що проходять по верхній частині нашої Т-зони. Вони найбільш помітні при міміці, наприклад, коли ми підіймаємо брови.
 2. Зморшки мудрості
  Зморшки мудрості зазвичай утворюються між бровами та створюють форму, що нагадує число одинадцять. Повторювана міміка, наприклад, насупленість, можуть з часом зробити лінії похмурого погляду більш помітними.
 3. Кролячі зморшки
  Це тонкі горизонтальні лінії та крихітні складки, які з'являються на переніссі й по обидва боки від нього, коли ми морщимося, наприклад, коли сміємося або посміхаємося. Це приклад мімічних зморщок, які з'являються одними з перших унаслідок повторюваної міміки. 
 4. Гусячі лапки
  Так називають тонкі зморшки, що йдуть від зовнішніх куточків очей. Вони нагадують лапки гусака, звідси й назва. Також можна почути назву зморшки сміху, оскільки вони часто утворюються, коли ми посміхаємося. Шкіра навколо очей надзвичайно тонка, тому зморшки такого типу можуть з'являтися досить рано.
 5. Зморшки сміху
  Як видно з назви, ці зморшки з'являються на тих частинах обличчя, які зморщуються, коли ми сміємося. Відомі як носогубні складки, вони простягаються від обох боків носа до куточків рота. З віком вони стають помітнішими й постійнішими, особливо якщо ми палимо або не захищаємо шкіру від сонця.
 6. Зморшки навколо губ
  Ці невеликі вертикальні зморшки виглядають у всіх по-різному, але зазвичай вони утворюються на губах і на шкірі над верхньою губою. На губах вони часто тягнуться від одного боку рота до іншого.
 7. Зморшки-маріонетки
  Коли шкіра втрачає пружність, можуть з'являтися рихлі складки під щелепами, відомі як зморшки-маріонетки. Також їх називають меломентальними складками, що являють собою довгі вертикальні лінії, які починаються в куточках рота і спускаються до підборіддя і лінії щелепи. Через них рот може здаватися опущеним, як у ляльки-маріонетки.

ЩО СПРИЧИНЮЄ ЗМОРШКИ?


жіноче око

Зморшки, складки та лінії починають з'являтися, коли шкіра стає тоншою, сухішою і менш еластичною. З віком в організмі знижується рівень колагену й еластину. Ці два білки, що природним чином містяться в шкірі, відповідають за її пружність та еластичність.

Міміка також є одним із чинників. Посмішка, сміх, похмурий погляд, примружування та інші повторювані мімічні рухи викликають невеликі скорочення м'язів, які в молодості можуть призводити до появи дрібних зморщок. З часом ці зморшки можуть й ставати більш глибокими, а згодом і перманентними. У молодому віці рухи м'язів обличчя залишаються майже непомітними для шкіри, адже вона відновлюється. Однак з часом ця здатність втрачається.

Що спричинює зморшки?

ДИНАМІЧНІ ТА СТАТИЧНІ ЗМОРШКИ

Складки, що з'являються з віком на шкірі, поділяються на дві категорії:
 
Динамічні зморшки – це зморшки, викликані мімікою або повторюваними рухами обличчя. Наприклад, зморшки навколо губ, які можуть з'явитися, якщо ми часто користуємося соломинкою. 
 
Статичні зморшки – виникають через втрату еластичності та з віком стають глибшими. Наприклад, зморшки в куточках рота та на шиї.
 
З часом динамічні зморшки можуть стати статичними. Наприклад, коли наші щоки втрачають пружність, тонкі лінії посмішки можуть перетворитися на помітніші складки. 

 

ЯК ЗАПОБІГТИ ПОЯВІ ЗМОРЩОК

На жаль, ми не можемо зупинити час або вплинути на деякі фактори, такі як генетика, що відіграє роль у появі зморщок. Але якщо вас хвилює питання щодо того як запобігти або як зменшити зморшки на обличчі, існують деякі зміни у способі життя, які допоможуть впоратися з цим питанням та надовго зберегти молодість шкіри.
жінка посміхається

Покращуйте догляд за шкірою

Наша лінійка антивікового догляду для обличчя від NIVEA спеціально розроблена для запобігання та мінімізації появи зморщок, а також для живлення шкіри. До лінійки входять відновлювальні сироватки для зміцнення захисту шкіри від зморщок, інноваційні зволожувальні креми з формулою, що сприяє виробленню колагену, заповнювачі глибоких зморщок і зміцнювальні креми для шкіри навколо очей.

Очі особливо схильні до вікових змін – читайте 5 найкращих порад як уникнути зморщок навколо очей.

Для чоловіків розроблена спеціальна лінійка з урахуванням їхніх потреб у догляді за шкірою.

Захищайте шкіру від сонця

Сонячне випромінювання пошкоджує колаген у шкірі, внаслідок чого вона втрачає еластичність і стає сухою (при цьому зріла шкіра сама по собі є сухішою). Надто інтенсивний вплив сонця може призвести до передчасного старіння шкіри. Це явище відоме як фотостаріння і відрізняється від природного тим, що спричинює появу глибоких зморщок та веснянок, а також огрубіння та знебарвлення шкіри.
 Знаючи, як захистити шкіру від сонячного впливу, ви можете легко запобігти небажаним наслідкам, зокрема, завдяки сонцезахисному крему. Одна з чудових звичок – додавати зволожувальний крем з SPF у ранкову процедуру із догляду за шкірою, щоб вона завжди була під надійним захистом.

жінка, що стоїть на сонці
жінка займається йогою

Киньте палити

 Куріння – ще один винуватець швидкого старіння. Здорова шкіра постійно оновлюється. Однак паління знижує вироблення колагену, а менше колагену – більше зморщок. Збільшення мімічних зморщок навколо рота – вірна ознака куріння. 

 

Дієта та фізичні вправи

Нездорові звички впливають на текстуру нашої шкіри та можуть прискорювати процес старіння. Почніть зі здорового збалансованого харчування, багатого на вітаміни А і С та білок (птиця, риба, яйця і нежирне м'ясо). Додайте регулярні щоденні фізичні вправи, щоб поліпшити кровообіг і знизити рівень стресу. Занадто багато цукру й алкоголю можуть пошкодити колаген та еластин, тому вживайте їх у міру.


Зволожуйте шкіру

 Зволожувати шкіру завжди дуже важливо. Обов'язково пийте достатню кількість води, а також трав'яних чаїв, що містять антиоксиданти, які поліпшують стан шкіри. Уникайте великої кількості кофеїну, оскільки це  уповільнює вироблення колагену в організмі.

 

Добре висипайтесь

Шкіра завжди буде вдячна за те, що ми спимо рекомендовані 8 годин на добу або трохи більше. Але чи знаєте ви, що поза уві сні також впливає на появу зморщок? Шкіра може вкритися складками, якщо ми спимо в одному й тому ж положенні щоночі. Рішення – спати тільки на спині та використовувати шовкові наволочки, адже це викликає менше тертя об обличчя.

АНТИВІКОВА ПРОЦЕДУРА З ДОГЛЯДУ ЗА ШКІРОЮ ДЛЯ ЗМЕНШЕННЯ ЗМОРЩОК

Хоча не існує ліків, здатних назавжди позбавити від зморщок, дотримання антивікового догляду за шкірою допоможе зменшити їхню кількість і згодом надати шкірі молодшого вигляду. Як і будь-яка інша процедура з догляду за шкірою, очищення та пілінг – найкращий початок: 
жінка наносить сироватку Nivea Cellular

Сироватка

Щоб ефективно боротися зі зморшками, наносьте на обличчя 3 горошини антивікової сироватки. Сироватки зазвичай легші за креми та здатні глибше проникати в шкіру внаслідок вищої концентрації активних інгредієнтів, що зменшує видимість зморщок.

(Додатково) Маска для обличчя

Іноді може захотітися нанести на обличчя маску для додаткового розслаблення. Замінивши сироватку на маску, можна досягти аналогічного ефекту. Якщо ви використовуєте тканинну маску, не забудьте втерти надлишки сироватки після зняття маски. 
Сироватка Nivea Cellular Luminous630

Крем для шкіри навколо очей

Оскільки шкіра навколо очей не містить такої кількості колагену, як на інших ділянках обличчя, вона більш схильна до сухості та появи зморщок. Для ефективного зменшення зморщок навколо очей важливо використовувати цільовий догляд, розроблений спеціально для цієї делікатної ділянки. Для досягнення найкращих результатів наносьте засіб двічі на день – вранці та ввечері. 

ЗВОЛОЖУЙТЕ ШКІРУ

Зріла шкіра гірше захищає себе від зовнішніх ушкоджень, тож вибір цільового зволожувального засобу стає ще важливішим. Крім того, зволоження має додаткову перевагу – воно фіксує дію будь-яких сироваток, миттєвих заповнювачів глибоких зморщок або антивікових засобів, нанесених перед цим. NIVEA пропонує низку денних і нічних кремів, деякі з яких містять такі активні інгредієнти, як коензим Q10 і гіалуронова кислота, що ефективно впливають на зменшення зморщок.

Інгредієнти...

ЛІНІЙКА NIVEA Q10

Інвестиції в якісні засоби та правильний режим догляду за шкірою допоможуть зберегти її зволоженою та пружною. Завдяки величезному вибору засобів для догляду за шкірою від NIVEA і простим порадам – підібрати ідеальний догляд для вашої шкіри не складе труднощів. Лінійка NIVEA Q10 – чудовий початок боротьби зі зморшками. 
Інгредієнти...

ЧОМУ КОЕНЗИМ Q10 КОРИСНИЙ ДЛЯ БОРОТЬБИ ЗІ ЗМОРШКАМИ?

Наша шкіра майже на 80% складається з колагену, і майже третина білків у нашому організмі виробляється з колагену. Коензим Q10 можна вважати одним із найкращих засобів від глибоких зморщок на обличчі, оскільки він стимулює вироблення колагену, що природним чином сповільнюється з віком. Збільшення кількості колагену сприяє регенерації клітин і збереженню еластичності шкіри.

Продукти NIVEA q10

ІНШІ ІНГРЕДІЄНТИ ПРОТИ ЗМОРЩОК

Інгредієнти...

ІНШІ ІНГРЕДІЄНТИ ПРОТИ ЗМОРЩОК

 1. Ретинол
  Як і Q10, стимулює вироблення колагену і відлущує шкіру, роблячи її більш пружною і підтягнутою.
 2. Бакучіол
  Схожий на ретинол, але трохи м'якший, Бакучіол – чудова натуральна альтернатива для тих, хто дотримується веганського способу життя або має чутливу шкіру.
 3. Олія жожоба
  Олія жожоба є водночас зволожувальним та антиоксидантним засобом, тож, подібно до інших антиоксидантів, підтримує шкіру в зволоженому стані та потенційно зменшує появу нових зморщок.
 4. Гіалуронова кислота
  Гіалуронова кислота зволожує шкіру й розгладжує глибокі зморшки, підвищуючи пружність та еластичність шкіри. Гіалуронову кислоту можна знайти в лінійці NIVEA Cellular Expert Filler.

ОЗНАКА ПОВНОЦІННОГО ЖИТТЯ

Зморшки, звісно, не потребують лікування. Вони є безболісною, природною і благородною ознакою зрілої шкіри. Існує можливість вибрати лікування, якщо вам не подобається, як вони виглядають або відчуваються на шкірі. І також можна прийняти зморшки сміху або тендітні лінії навколо очей такими, якими вони є, – відображенням щасливого життя, сповненого яскравих вражень та позитивних емоцій.

ВИСНОВОК

жінка тримає дві пляшки сироватки для обличчя Nivea

Зморшки є природною частиною вікових змін, коли з роками шкіра стає тоншою, сухішою і менш еластичною. Зниження рівня колагену та еластину в шкірі з часом призводить до утворення зморщок.

Існують різні типи зморщок, які можуть з'являтися в різних формах на різних ділянках обличчя. До поширених типів належать зморшки на лобі, зморшки мудрості, гусячі лапки, зморшки сміху, зморшки навколо губ і зморшки-маріонетки.

Хоча ми не владні зупинити час або вплинути на генетику, зміни у способі життя можуть допомогти запобігти появі зморщок і зберегти молодість шкіри. Основні поради включають використання антивікових засобів для догляду за шкірою, захист шкіри від сонячних променів, відмову від куріння, збалансоване харчування, зволоження і достатній сон.

Хоча від зморщок немає постійних ліків, дотримання правил антивікового догляду за шкірою допоможе зменшити їхній прояв і зробити шкіру більш молодою та сяючою. Особливо корисними інгредієнтами у цьому плані є: Q10, гіалуронова кислота, ретинол тощо. Однак важливо пам'ятати, що зморшки – це природна та благородна ознака повноцінного життя, і вони не обов'язково потребують лікування, якщо людина хоче приймати себе такою як є.

ПОШИРЕНІ ПИТАННЯ

ЩО ТАКЕ ЗМОРШКИ ТА ЧОМУ ВОНИ ВИНИКАЮТЬ?

Зморшки – це складки, заломи або тонкі лінії, які з'являються на шкірі в міру дорослішання. Вони є природною частиною вікових змін і виникають внаслідок зниження рівня колагену та еластину в шкірі.

ЧИ БУВАЮТЬ ЗМОРШКИ РІЗНИХ ТИПІВ І ДЕ ВОНИ НАЙЧАСТІШЕ З'ЯВЛЯЮТЬСЯ?

Так, існують різні типи зморщок. Зазвичай вони з'являються на обличчі, шиї та руках. Деякі типи включають зморшки на лобі, зморшки мудрості, гусячі лапки, зморшки сміху, зморшки навколо губ і зморшки-маріонетки.

ЯКІ СІМ ОСНОВНИХ ТИПІВ ЗМОРЩОК РОЗРІЗНЯЮТЬ НА ОБЛИЧЧІ?

Сім основних типів зморщок на обличчі: зморшки на лобі, зморшки мудрості, кролячі зморшки, гусячі лапки, зморшки сміху, зморшки навколо губ і зморшки-маріонетки.

ЩО СПРИЧИНЮЄ ЗМОРШКИ?

Зморшки утворюються, коли шкіра з часом стає тоншою, сухішою і втрачає еластичність. Зниження рівня колагену та еластину призводить до втрати пружності шкіри.

ЧИМ ВІДРІЗНЯЮТЬСЯ СТАТИЧНІ ТА ДИНАМІЧНІ ЗМОРШКИ?

Динамічні зморшки виникають під час вираження емоцій або повторюваних рухів обличчя, а статичні – через втрату еластичності й з віком стають глибшими.

ЧИ МОЖУТЬ ДИНАМІЧНІ ЗМОРШКИ З ЧАСОМ СТАТИ СТАТИЧНИМИ?

Так, з часом динамічні зморшки можуть перетворюватися на статичні. У міру того як наші щоки втрачають пухкість, тонкі лінії посмішки згодом перетворюються на помітніші складки.

ЯК ЗАПОБІГТИ УТВОРЕННЮ ЗМОРЩОК?

Хоча ми не владні зупинити час, зміни у способі життя можуть допомогти запобігти появі зморщок. До них належать правильний догляд за шкірою, захист від сонця, відмова від паління, збалансоване харчування, зволоження і достатній сон.

ЯКІ ЗАСОБИ ПО ДОГЛЯДУ ЗА ШКІРОЮ МОЖУТЬ ДОПОМОГТИ ЗАПОБІГТИ ТА МІНІМІЗУВАТИ ПОЯВУ ЗМОРЩОК?

Антивікові креми та сироватки, що містять такі інгредієнти, як ретинол, гіалуронова кислота, пептиди й антиоксиданти, можуть допомогти поліпшити текстуру шкіри та зменшити видимість зморщок.

ЧИ Є РІЗНИЦЯ МІЖ ЖІНОЧИМ І ЧОЛОВІЧИМ КРЕМОМ ПРОТИ ЗМОРЩОК?

Так, між чоловічими та жіночими кремами проти зморщок є відмінності. Хоча основна мета обох кремів – зменшити видимість зморщок, деякі варіанти враховують специфічні потреби шкіри залежно від статі.

Склад чоловічих кремів проти зморщок враховує особливості більш товстої та жирної шкіри. Такі креми часто містять інгредієнти, які розв'язують загальні проблеми чоловіків, наприклад, знімають подразнення після гоління і заспокоюють шкіру. Крім того, деякі чоловічі креми можуть мати більш тонкий аромат та продаватися у відповідній упаковці.

ЯК СОНЦЕ СПРИЯЄ УТВОРЕННЮ ЗМОРЩОК?

Через вплив сонця пошкоджується колаген шкіри, внаслідок чого вона втрачає еластичність і стає сухішою. Це може призвести до передчасного старіння, що супроводжуватиметься глибокими зморшками, веснянками та зміною кольору шкіри.

ЧИ ВПЛИВАЄ КУРІННЯ НА УТВОРЕННЯ ЗМОРЩОК?

Так, паління знижує вироблення колагену, що призводить до збільшення кількості зморщок. Збільшення кількості зморщок на обличчі, особливо навколо рота, є помітною ознакою цієї шкідливої звички.

ЧИ МОЖУТЬ ДІЄТА ТА ФІЗИЧНІ ВПРАВИ ВПЛИВАТИ НА ЗОВНІШНІЙ ВИГЛЯД ЗМОРЩОК?

Нездорові звички можуть впливати на текстуру шкіри та прискорювати процес старіння. Здорова дієта з багатими на вітаміни продуктами та регулярні фізичні вправи сприятимуть здоровішому вигляду шкіри.

НАСКІЛЬКИ ВАЖЛИВЕ ЗВОЛОЖЕННЯ ДЛЯ ЗАПОБІГАННЯ ЗМОРШКАМ?

Зволоження шкіри має вирішальне значення у боротьбі зі зморшками. Вживання достатньої кількості води та використання зволожувальних кремів із гіалуроновою кислотою допоможуть надовго зберегти еластичність шкіри.

ЧИ МОЖЕ ПОЗА ПІД ЧАС СНУ ВПЛИВАТИ НА ПОЯВУ ЗМОРЩОК?

Так, сон в одному й тому ж положенні щоночі може призводити до утворення складок на шкірі. Сон на спині або використання шовкових наволочок допоможуть зменшити тертя і запобігти появі зморщок.

ЧИ ІСНУЄ СПОСІБ ШВИДКО ПРИБРАТИ ЗМОРШКИ З ОБЛИЧЧЯ?

Хоча не існує постійного швидкого засобу від зморщок на обличчі, деякі клінічні процедури можуть дати відносно швидкий результат щодо зменшення їхньої видимості. Важливо проконсультуватися з дерматологом, перш ніж приступати до подібних процедур.