сила-дотику-заголовок

Дізнайтеся про силу дотику

Сенсорний контакт допомагає розвиватися фізично й емоційно

Відкрийте силу дотику й те, як він впливає на нас із дитинства до дорослого життя. Зрозумійте, як працює відчуття дотику.

Сила дотику: наукове розуміння

Дотик — це більше, ніж натискання на шкіру. Він взаємодіє із сенсорними рецепторами, щоб надсилати повідомлення через організм за допомогою нейронів.

Почуття довіри

дитячий-розвиток

Сенсорні відчуття можна легко зробити частиною повсякденного життя. Дотик і близькість народжують довіру — вони вкрай важливі для дитячого розвитку. Це відчуття дотику може поєднуватися з м’яким нанесенням крему NIVEA Creme.

 

Як насправді працює відчуття дотику?

Тіло має близько 5 мільйонів підшкірних сенсорних рецепторів. Коли ви відчуваєте біль, дотик, тиск або зміну температури, ці рецептори надсилають електричні сигнали в нейрони, які потім передають повідомлення через хребет далі в мозок.

Основна робота цих рецепторів полягає в захисті тіла. Наприклад, якщо рецептори посилають сигнал про те, що ви страждаєте від болю або вам занадто холодно, мозок реагує відповідним чином. Це може бути згортання в клубок від болю або команда тілу починати тремтіти у відповідь на зміну температури.

Сила дотику в повсякденному житті

Відчуття дотику може бути заспокійливим і втішає як дорослих, так і дітей, особливо під час хвороби або болісного занепокоєння.

Соматосенсорна система на практиці

Соматосенсорна система дозволяє нам відчувати дотик, біль, тиск, тепло й рух. Ця система працює завдяки мережі рецепторів уздовж усього тіла, які активуються в разі впливу на них тепла або тиску.

Щоб організм дізнався, що відбувається в різних його ділянках, ці рецептори передають інформацію в мозок за допомогою нейронів. Вони надсилають сигнали по спинному мозку в головний.

Щойно ці сигнали приходять, головний мозок декодує повідомлення, щоб визначити вид сенсорного відчуття: біль, дотик або зміну температури.

Цікаві факти про сенсорику

вагітна жінка

Чи знаєте ви, що діти розпізнають дотик раніше, ніж вийдуть з утроби? Вони рухаються, коли відчувають, що до них торкаються. Діти використовують сенсорні відчуття для орієнтування й переміщення в просторі, а також для заспокоєння. Ось чому немовлятам так подобається, щоб їх пригортали.

 

background

Скористайтеся силою дотику й подбайте про шкіру за допомогою кремів